Очищение от обид

Как верую в Единого Бога?
Аватара пользователя
Jakob
Администратор
Сообщения: 1316
Зарегистрирован: 23 апр 2008, 13:49
Контактная информация:

Re: Очищение от обид

Сообщение Jakob »

Обобщенная схема обид:
offence.jpg
offence.jpg (226.64 КБ) 12429 просмотров
Молитвы школы
Будьте здоровы и сорадуйтесь истине!
Аватара пользователя
Jakob
Администратор
Сообщения: 1316
Зарегистрирован: 23 апр 2008, 13:49
Контактная информация:

Re: Очищение от обид

Сообщение Jakob »

Правило всепрощения


Харьков – 04.10.2012

(читается при ощущении обиды, но не реже одного раза в неделю, перед Правилом на исцеление)

Во и?мя Отца?, и Сы?на, и Свята?го Ду?ха. Ами?нь.
Молитва предначинательная
Го?споди Иису?се Христе?, Сы?не Бо?жий, моли?тв ра?ди Пречи?стыя Твоея? Ма?тере и всех святы?х, поми?луй нас. Ами?нь. Сла?ва Тебе?, Бо?же наш, сла?ва Тебе?.
Молитва Святому Духу
Царю? Небе?сный, Уте?шителю, Ду?ше и?стины, иже везде? сый и вся исполня?яй, Сокро?вище благи?х и жи?зни Пода?телю, прииди? и всели?ся в ны и очи?сти ны от вся?кия скве?рны, и спаси?, Бла?же, души на?ша.
Трисвятое
Святы?й Бо?же, Святы?й Кре?пкий, Святы?й Безсме?ртный, поми?луй нас. (Читается трижды, с крестным знамением и поясным поклоном).
Сла?ва Отцу? и Сы?ну и Свято?му Ду?ху, и ны?не и при?сно и во ве?ки веко?в. Ами?нь.
Молитва Пресвятой Троице
Пресвята?я Тро?ице, поми?луй нас; Го?споди, очи?сти грехи? на?ша; Влады?ко, прости? беззако?ния на?ша; Святы?й, посети? и исцели? не?мощи на?ша, и?мене Твоего? ра?ди.
Го?споди, поми?луй. (Трижды).
Сла?ва Отцу? и Сы?ну и Свято?му Ду?ху, и ны?не и при?сно и во ве?ки веко?в. Ами?нь.
Молитва Господня
Отче наш, иже еси? на небесе?х! Да святи?тся и?мя Твое?, да прии?дет Ца?рствие Твое?, да бу?дет во?ля Твоя?, я?ко на небеси? и на земли?. Хлеб наш насу?щный даждь нам днесь; и оста?ви нам до?лги на?ша, я?коже и мы оставля?ем должнико?м на?шим; и не введи? нас во искуше?ние, но изба?ви нас от лука?ваго. Яко Твое есть Ца?рство и си?ла, и сла?ва, Отца?, и Сы?на, и Свята?го Ду?ха, и ны?не, и при?сно, и во ве?ки ве?ков. Ами?нь
Молитва Единому Богу
Еди?ный Бог-Оте?ц – Вседержи?тель, Творе?ц не?ба и земли?, ви?димого же всего и неви?димого! Да свя?тится имя Твое?, да приде?т Ца?рство Твое?, да бу?дет во?ля Твоя? как на не?бе, так и на земле?, и под земле?й, и в воде?. Дай нам необходи?мое для жи?зни. И прости? нам грехи? на?ши, как и мы проща?ем должнико?в на?ших. И не введи? нас во искуше?ние, но огради? и очи?сти нас от лука?вого. И приумножь, и преумножь нашу ве?ру и наде?жду, и любо?вь, и путь, и и?стину, и жизнь, и дай нам Ду?ха Твоего? Свя?того с исцеле?нием и здоро?вьем, и обще?нием, и с дара?ми учи?тельства, цели?тельства, исцеле?ний, самоисцеле?ний, чу?дотворений и проро?честв, приумноже?ний и преумноже?ний даров, и испо?льзований даров, и с други?ми дара?ми, каки?ми хо?чешь, и с кре?пкой па?мятью, сообрази?тельностью и поня?тливостью, и с бди?тельностью, и отве?тственностью, и с Господним умо?м и ра?зумом, и му?дростью, и знанием, и познанием от Бога, и с ми?ром, и милосе?рдием, и кро?тостью, и смире?нием, и нестяжа?нием, и воздержа?нием, и проще?нием, и долготерпе?нием, и доброжела?тельностью, и истинным страхом Божьим, и проще?нием, и способностью и возможностью прощать, и ра?достью, и бла?гостью, и доброто?й, и добро?м, и гармо?нией, и ве?рой, и наде?ждой, и лю?бовью.
Го?споди, поми?луй. (12 раз).
1. Тропа?рь, глас 4-й
О распенших Тя моливыйся, любодушне Господи, и рабом Твоим о вразех молитися повелевый, ненавидящих и обидяших нас прости, и от всякаго зла и лукавства к братолю?бному и добродетельному настави жительству, смиренно мольбу? Тебе приносим; да в согласном единомыслии славим Тя, единаго Человеколю?бца.
Кондак, глас 5-й
Якоже первомученик Твой Стефан о убивающих его моляше Тя, Господи, и мы припадающе молим, ненавидящих всех и обидящих нас прости, во еже ни единому от них нас ради поги?бнути, но всем спастися благодатию Твоею, Боже Всещедрый.
И молитву:
2. Всех ненавидящих и обидящих меня, прости Господи, и помоги мне простить их. – 3 раза. (При этом запомнить имена тех людей, которые вспоминались при чтении молитвы.)
3. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, да тою разжигаеми, сердцем, мыслию же и душею, и всею крепостию нашею возлюбим Тя, и искренняго своего яко себе, и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех рабов Твоих, ненавидящих и обидевших меня (называя имена обидчиков).
Прими сие желание мое как вопль любви, заповеданной Тобой. Аминь.
Повторить п. 3 – 3 раза.

4. Всех, кто ненавидел и обижал моих родных и близких, прости Господи, и помоги мне простить их. – 3 раза. (При этом запомнить имена тех людей, которые вспоминались при чтении молитвы.)

5. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, да тою разжигаеми, сердцем, мыслию же и душею, и всею крепостию нашею возлюбим Тя, и искренняго своего яко себе, и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех рабов Твоих, ненавидящих и обидящих моих родных и близких.
Прими сие желание мое как вопль любви, заповеданной Тобой. Аминь.
Повторить п. 5 – 3 раза.

6. Меня, ненавидящую(его) и обижающую(его) людей и других существ, прости Господи, и помоги мне простить всех их и себя саму(ого). – 3 раза.

7. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, да тою разжигаеми, сердцем, мыслию же и душею, и всею крепостию нашею возлюбим Тя, и искренняго своего яко себе, и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех людей и других существ, кого я ненавидел(а) или обидел(а), и меня саму(ого), рабу(а) Твою(его) (назвать свое имя).
Прими сие желание мое как вопль любви, заповеданной Тобой. Аминь.
Повторить п. 7 – 3 раза.

8. Нас, взаимно ненавидящих и обижающих друг друга, прости Господи, и помоги мне простить всех нас. – 3 раза.

9. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, да тою разжигаеми, сердцем, мыслию же и душею, и всею крепостию нашею возлюбим Тя, и искренняго своего яко себе, и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех нас, взаимно ненавидящих и обижающих друг друга.
Прими сие желание мое как вопль любви, заповеданной Тобой. Аминь.
Повторить п. 9 – 3 раза.

10. Меня, обижающуюся(егося) на Бога, прости Господи, и помоги мне простить себя, и огради и очисти меня от всех этих обид и от всех их вредных последствий на настоящее время и будущее, и дай мне прощение, и способность и возможность прощать, и преобразуй мою ненависть в любовь. – 3 раза.

11. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, да тою разжигаеми, сердцем, мыслию же и душею, и всею крепостию нашею возлюбим Тя, и искренняго своего яко себе, и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй меня саму(ого), рабу(а) Твою(его) (назвать свое имя).
Прими сие желание мое как вопль любви, заповеданной Тобой. Аминь.
Повторить п. 11 – 3 раза.

12. Меня, ненавидящую(его) и обижающую(его) себя, прости Господи, и помоги мне простить саму(ого) себя. – 3 раза.

13. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, да тою разжигаеми, сердцем, мыслию же и душею, и всею крепостию нашею возлюбим Тя, и искренняго своего яко себе, и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй меня, рабу(а) Твою(его) (назвать свое имя).
Прими сие желание мое как вопль любви, заповеданной Тобой. Аминь.
Повторить п. 13 – 3 раза.

14. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как появляется и разгорается тепло любви в сердце.)

да тою разжигаеми, сердцем, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
мыслию же (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
и душею, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
и всею крепостию нашею возлюбим Тя, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
и искренняго своего яко себе, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех ненавидящих и обидевших меня и меня саму(ого), рабу(а) Твою(его) (назвать свое имя).
Прими сие желание мое как вопль любви, заповеданной Тобой. Аминь. (Господи помилуй – 12р.)
Повторить 3 раза

Если обиды еще ощущаются, повторите пп 1 — 14 еще 2 раза.
Псалом 50
Поми?луй мя, Бо?же, по вели?цей ми?лости Твое?й, и по мно?жеству щедро?т Тво?их очи?сти беззако?ние мое. Наипа?че омы?й мя от беззако?ния моего?, и от греха? моего? очи?сти мя; я?ко беззако?ние мое аз зна?ю, и грех мой предо мно?ю есть вы?ну. Тебе еди?ному согреши?х и лука?вое пред Тобою сотвори?х, я?ко да оправди?шися во словесе?х Твоих, и победи?ши внегда? суди?ти Ти. Се? бо, в беззако?ниих зача?т есмь, и во гресе?х роди? мя ма?ти моя. Се? бо, и?стину возлюби?л еси?; безве?стная и та?йная прему?дрости Твоея? яви?л мне еси?. Окропи?ши мя иссо?пом, и очи?щуся, омы?еши мя, и па?че сне?га убелю?ся. Слу?ху моему? да?си ра?дость и весе?лие; возра?дуются ко?сти смире?нныя. Отврати? лице? Твое? от грех мои?х и вся беззако?ния моя очи?сти. Се?рдце чи?сто сози?жди во мне?, Бо?же, и дух прав обнови? во утро?бе мое?й. Не отве?ржи мене? от лица? Твоего? и Ду?ха Твоего? Свята?го не отыми? от мене?. Возда?ждь ми ра?дость спасе?ния Твоего и Ду?хом Влады?чним утверди? мя. Научу? беззако?нныя путе?м Твои?м, и нечисти?вии к Тебе обратя?тся. Изба?ви мя от крове?й, Бо?же, Бо?же спасе?ния моего; возра?дуется язы?к мой пра?вде Твое?й. Го?споди, устне? мои отве?рзеши, и уста? моя возвестя?т хва?лу Твою?. Я?ко аще бы восхоте?л еси же?ртвы, да?л бых ?убо: всесожже?ния не благоволи?ши. Же?ртва Бо?гу дух сокруше?н: сердце сокруше?нно и смире?нно Бог не уничижи?т. Ублажи?, Го?споди, благоволе?нием Твоим Сио?на, и да сози?ждутся сте?ны Иерусали?мския. Тогда благоволи?ши же?ртву пра?вды, возноше?ние и всесожига?емая; тогда возложа?т на олта?рь Твой тельцы?.
Благодарение за всякое благодеяние Божие
Тропа?рь, глас 4-й
Благода?рни су?ще недосто?йнии раби? Твои, Го?споди, о Твоих вели?ких благодея?ниих на нас бы?вших, сла?вяще Тя хва?лим, благослови?м, благодари?м, пое?м и велича?ем Твое благоутро?бие, и ра?бски любо?вию вопие?м Ти: Благоде?телю Спа?се наш, сла?ва Тебе.
Сла?ва Отцу? и Сы?ну и Свято?му Ду?ху.
Кондак, глас 3-й
Твоих благодея?ний и даро?в ту?не, я?ко раби? непотре?бнии, сподо?бльшеся, Влады?ко, к Тебе? усе?рдно притека?юще, благодаре?ние по си?ле прино?сим, и Тебе яко Благоде?теля и Творца? сла?вяще, вопие?м: сла?ва Тебе, Бо?же Всеще?дрый.
И ны?не и при?сно и во ве?ки веко?в. Ами?нь.
Богоро?дице, христиа?ном Помо?щнице, Твое предста?тельство стяжа?вше раби? Твои, благода?рно Тебе вопие?м: ра?дуйся, Пречи?стая Богоро?дице Де?во, и от всех нас бед Твои?ми моли?твами всегда? изба?ви, еди?на вско?ре предста?тельствующая.

Указание Иисуса Христа:
Потому говорю вам: всё, чего ни будете просить в молитве, верьте, что получите, — и будет вам.
И когда стоите на молитве, прощайте, если что имеете на кого, дабы и Отец ваш Небесный простил вам согрешения ваши.
Если же не прощаете, то и Отец ваш Небесный не простит вам согрешений ваших.
(Мар.11:24-26)
Молитвы школы
Будьте здоровы и сорадуйтесь истине!
Ответить

Вернуться в «Символ православной веры»